Hakkında

unnamed

İş yaşamına; okul bitirme projesini tamamlamak amacıyla stajyer olarak katıldığı Esbank’ta başlamıştır. İki aylık staj dönemini takiben Yönetim Kurulu Asistanı olarak üç yıl boyunca Esbank’ta görev yapmıştır. Ardından Strateji ve İş Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı ile Boyner Holding’de çalışmıştır.

2001 yılında Bütçe, Muhasebe ve Konsolidasyon Daire Başkanı Asistanı olarak Sabancı Holding’e katılmıştır. Bu bölümde; topluluk iştirakleri konsolide mali tabloları, holding mali tabloları, aile ve holding portföyleri, ödeme sistemleri, muhasebe ve tahakkuk işlemleri gibi yoğun bir gündem ile sekiz yıl görev yaptıktan sonra 2009 yılında kurumsal yönetim uzmanı olarak Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterlik Ofisi’ne geçmiştir. Burada, yönetim kurulu toplantıları, yönetim kurulu komiteleri, bütçe ve genel kurul toplantıları, yönetim kurulu kararları, komite tüzükleri, komite yasal defterleri, kurumsal yönetim ve mevzuat konuları, esas sözleşme değişiklik süreçleri, topluluk yönetim kurulu üyelikleri, holding toplantı takvimleri, yönetim kurulu başkanı resepsiyonları, Sakıp Sabancı Anma Törenleri, organizasyon bütçeleri, faaliyet raporları, konuşma metinleri gibi birçok konudan sorumlu olarak deneyim ve yetkinlik kazanmıştır.

2014 yılında Türk Eximbank’a katılmış; sırasıyla Özel Kalem Müdürlüğü’nde Yönetim Kurulu Raportörü ve Hazine Operasyon bölümünde Döviz Nakit Akış Yetkilisi olarak çalışmıştır. Halen Hazine Direktörlüğü’nde Hazine Middle Office Deneyimli Uzmanı olarak görevine devam etmektedir.

Edindiği bilgi ve deneyimi paylaşmak üzere 2006 – 2014 yılları arasında; Kişisel Organizasyon, Stres ve Zaman Yönetimi, Telefonda Etkin İletişim ve Üst Düzey Yönetici Asistanlığı gibi konularda Yıldız Holding – Ülker gibi kurumlar ve çeşitli üniversitelerde hafta sonlarını kapsayan freelance eğitim ve seminer programları düzenlemiştir. Deulcom International Eğitim Kurumları Taksim Yerleşkesi’nde Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Sertifika Programı müfredatını oluşturmuş ve dersleri yürütmüştür.

Trakya Üniversitesi’nde Büro Yönetimi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme eğitimini tamamlamış; İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü’nden İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans derecesini almıştır. “Entelektüel Sermaye Kavramında İnsan Kaynakları Yönetiminin Rolü” konulu bitirme projesini kitaplaştırma çalışmaları devam etmektedir. Halen, Maltepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde İşletme alanında doktora eğitimini sürdürmektedir.

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği üyesidir.

1997 yılında adım attığı iş yaşamı boyunca, ülke ekonomisine yön veren çok sayıda lider, bürokrat ve siyasetçi ile çalışarak hatalarından, başarılarından ve yaşamdan öğrendiklerini; içinde bulunmaktan büyük keyif aldığı kurumsal yönetim, insan kaynakları yönetimi, eğitim, kişisel gelişim konularına ve yaşama dair biriktirdiklerini bu site aracılığıyla paylaşmakta ve öğrenmeye devam etmektedir.

error: Content is protected !!